Kontakt 579 609 609

Lubisz grzyby? Ale nie w klimatyzacji !

Czy odgrzybianie klimatyzatorow jest potrzebne?

Okresowe przeglądy techniczne oraz odgrzybianie i dezynfekcja klimatyzacji pozwala na długie użytkowanie urządzeń klimatyzacyjnych. Jeśli klimatyzator nie będzie czyszczony, może wtedy dojść do sytuacji, w której grzyby i bakterie zalegające na parowniku oraz w tacy ociekowej, przedostaną się do powietrza w pomieszczeniu. Wentylator zamontowany w jednostce wewnętrznej wymusza ruch powietrza, który odbiera niepożądane bakterie i drobnoustroje. Klienci często mówią, że brudna klimatyzacja wydziela zapach „wilgoci” lub „mokrego błota”.

W takim przypadku klimatyzator nie spełnia swej funkcji, lecz jest tylko problematyczny dla użytkowników. Brak odgrzybiania klimatyzacji może się przyczynić do różnych infekcji oraz chorób np. zapalenie spojówek, kaszel, lub katar.


Klimatyzatory typu SPLIT montowane wewnątrz pomieszczeń nie dostarczają świeżego powietrza, dlatego ważne jest, aby raz dziennie wietrzyć dokładnie pomieszczenia klimatyzowane. W okresie największych upałów należy ustawiać temperaturę niższą od powietrza zewnętrznego o 5°C do 7 °C. Większa różnica temperatur spowoduje dyskomfort i uczucie zbyt dużego chłodu.
Producenci rekomendują dokonywanie przeglądów technicznych minimum dwa razy w roku. Jest to często warunek konieczny do zachowania gwarancji.

 

Przegląd powinien obejmować takie czynności jak:

 • mycie filtrów powietrza w jednostce wewnętrznej

 • mycie obudowy jednostki wewnętrznej

 • dezynfekcję i odgrzybianie chłodnicy w jednostce wewnętrznej

 • przepłukanie tacy ociekowej i instalacji odprowadzania skroplin

 • czyszczenie skraplacza w agregacie zewnętrznym

 • wymycie obudowy w agregacie zewnętrznym

 • pomiar temperatury nawiewu powietrza

 • sprawdzenie szczelności układu chłodniczego

 

Osoby wykonujące przeglądy techniczne klimatyzatorów powinny posiadać odpowiednie uprawnienia (świadectwa kwalifikacji uprawniające do montażu i eksploatacji urządzeń zawierających substancje kontrolowane) zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004 r. o "Substancjach zubożających warstwę ozonową".

 

 

Zakres naszych usług

 • Montaż klimatyzacji
 • Serwis klimatyzacji
 • Naprawa klimatyzacji
 • Sprzedaż klimatyzacji
 • Montaż wentylacji
 • Serwis central wentylacyjnych

Montaż klimatyzacji oraz wentylacji – KRIS-WENT: Bytom, Chorzów, Kraków i nie tylko

Klimatyzacja to obecnie nieodłączne wyposażenie każdego biura, galerii handlowej oraz wszelkich innych miejsc użyteczności publicznej. Pozwala na ochłodzenie pomieszczenia, gdy za oknem panują naprawdę wysokie temperatury. Firma KRIS-WENT z siedzibą w Katowicach oferuje montaż klimatyzacji i wentylacji na terenie woj. śląskiego oraz okolic. Pracujemy w takich miastach jak m.in. Bytom, Gliwice, Jaworzno, Chorzów, czy Kraków. Stawiamy na nowoczesne urządzenia – proponujemy klimatyzatory oraz centrale wentylacyjne zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni. Zajmujemy się także rekuperacją. Nasze realizacje znajdziesz w sklepach, aptekach, restauracjach, firmach oraz domach nie tylko w Katowicach, ale również w Sosnowcu, Krakowie, Opolu i Częstochowie.

Profesjonalny serwis klimatyzacji i wentylacji

Obsługujemy zarówno Klientów komercyjnych, jak i indywidualnych. Oferujemy montaż klimatyzacji oraz wentylacji w dobrej cenie. Chętnie służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiedniego urządzenia. Zawsze dbamy o staranne przygotowanie oferty i przekazanie wszelkich szczegółów techniczno-eksploatacyjnych. KRIS-WENT to także profesjonalny serwis klimatyzacji i wentylacji. Naprawa rekuperatorów również wchodzi w zakres naszych usług.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta KRIS-WENT, zachęcamy do kontaktu. Swoje usługi kierujemy zarówno do mieszkańców Katowic, Sosnowca, Bytomia i innych miast w woj. śląskim, jak i Krakowa oraz okolic.