Kontakt 579 609 609

Klimatyzacja, jako sposób na czyste i zdrowe powietrze

Klimatyzacja, jako sposób na czyste i zdrowe powietrze

Dorosły człowiek wdycha, według rozmaitych danych, od 12 do 15 tys. litrów powietrza na dzień, podczas gdy optymalna ilość wody – równie ważny element życia – potrzebna do prawidłowego funkcjonowania to od 2,5 do 3,5 litrów na dobę.


Mogło by się wydawać, że najlepsze i najzdrowsze powietrze znajduje się w warunkach naturalnych. Niestety postęp cywilizacyjny, urbanizacja i uprzemysłowienie świata sprawiły, że zwrot „warunki naturalne” nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Przeciętny człowiek spędza około 80% swojego czasu w różnych zamkniętych wnętrzach. Według różnych badań i danych powietrze w biurach, mieszkaniach, itp. jest od 4 do 6 razy bardziej zanieczyszczone i do 10 razy bardziej toksyczne niż na zewnątrz.


Aby zapewnić odpowiednie warunki dla życia człowieka w pomieszczeniu zamkniętym, należy stworzyć w nim właściwy mikroklimat. Odpowiednie samopoczucie, wydajność i możliwości regeneracyjne organizmu zależą przede wszystkim od temperatury powietrza, jego cyrkulacji, wilgotności względnej i stężenia zanieczyszczeń w nim występujących. Niestety wnętrza mają to do siebie, że gromadzą w sobie przeróżne materiały (tapety, tworzywa sztuczne, dywany, farby, kleje, etc.), które wydzielają trujące opary o stężeniu o wiele większym, niż ma to miejsce na zewnątrz. W powietrzu występują bioaerozole, w których pełno jest wirusów, bakterii, grzybów, cyst, produktów wytwarzanych pozakomórkowo przez drobnoustroje, a także substancji będących fragmentami komórek martwych, w tym także szczątki owadów i roślin. Dodatkowo powstaje kurz, nosiciel różnorodnych czynników alergicznych (pyłki, zarodki drobnoustrojów), mikroorganizmów (roztocza), przez co blisko 90% chorób zakaźnych zaczyna się właśnie w pomieszczeniach zamkniętych. Zakłócenie parametrów powietrza, jego niedobór, nadmiar, zła jakość – w negatywny sposób wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a w niektórych przypadkach może spowodować nawet śmierć. Jak, w takim razie, możemy zadbać o zdrowie nasze oraz naszych najbliższych i stworzyć właściwą atmosferę?


Najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest instalacja odpowiedniej, profesjonalnej aparatury, która nie tylko zadba o właściwą temperaturę otoczenia, ale także oczyści powietrze z niepożądanych czynników i substancji tak, by atmosfera we wnętrzu była optymalna i bezpieczna. Do tego celu służą urządzenia i systemy klimatyzacji najlepszych światowych producentów, gdyż tylko takie firmy stosują rozwiązania najbardziej zaawansowane technologicznie, potwierdzone testami i certyfikatami renomowanych światowych organizacji.


Świetnym przykładem są klimatyzatory firmy LG, gdyż produkty tej marki gwarantują nie tylko odpowiednią temperaturę powietrza, ale w równym stopniu jego czystość i odpowiednie filtrowanie. Klimatyzatory zostały wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu oczyszczania powietrza. Zastosowanie doskonałych filtrów gwarantuje usuwanie niemile widzianych, groźnych dla zdrowia, substancji. Wdrożono między innymi takie filtry i zabezpieczenia, jak:


• Filtr 3M multi-ochrona - przechwytuje i dezaktywuje wirusy, alergeny oraz cząsteczki kurzu o wielkości do 0,3µm,
• Filtr 3M mikro-ochrona – przy pomocy ładunków elektrostatycznych usuwa szkodliwe substancje, jak pyłki i drobny kurz wielkości do 0,3µm,
• Filtr w kształcie plastra miodu - skuteczny w oczyszczaniu powietrza,
• Jonizator Plasmaster, który gwarantuje pełną sterylizację powietrza, ponad 2 miliony spolaryzowanych jonów zapewnia 99% skuteczności,
• Funkcja automatycznego oczyszczania – chroni wnętrze urządzenia przed powstawaniem pleśni i bakterii, zapewniając jednocześnie świeżość i bezzapachowość powietrza;


Wszystkie te rozwiązania są szczególnie ważne w przypadku osób podatnych na wszelkiego typu alergie i schorzenia astmatyczne. Systemy filtracji powietrza marki LG to niepodważalna funkcjonalność i skuteczność potwierdzona przez prestiżowe instytuty badawcze (np. KFDA, PUKYOUNG, KCL, FITI, KATRI). Ich zastosowanie w pomieszczeniach zamkniętych to jedyna szansa na zapewnienie sobie i swojej rodzinie czystego i zdrowego powietrza na co dzień.

 

 

Zakres naszych usług

  • Montaż klimatyzacji
  • Serwis klimatyzacji
  • Naprawa klimatyzacji
  • Sprzedaż klimatyzacji
  • Montaż wentylacji
  • Serwis central wentylacyjnych

Montaż klimatyzacji oraz wentylacji – KRIS-WENT: Bytom, Chorzów, Kraków i nie tylko

Klimatyzacja to obecnie nieodłączne wyposażenie każdego biura, galerii handlowej oraz wszelkich innych miejsc użyteczności publicznej. Pozwala na ochłodzenie pomieszczenia, gdy za oknem panują naprawdę wysokie temperatury. Firma KRIS-WENT z siedzibą w Katowicach oferuje montaż klimatyzacji i wentylacji na terenie woj. śląskiego oraz okolic. Pracujemy w takich miastach jak m.in. Bytom, Gliwice, Jaworzno, Chorzów, czy Kraków. Stawiamy na nowoczesne urządzenia – proponujemy klimatyzatory oraz centrale wentylacyjne zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni. Zajmujemy się także rekuperacją. Nasze realizacje znajdziesz w sklepach, aptekach, restauracjach, firmach oraz domach nie tylko w Katowicach, ale również w Sosnowcu, Krakowie, Opolu i Częstochowie.

Profesjonalny serwis klimatyzacji i wentylacji

Obsługujemy zarówno Klientów komercyjnych, jak i indywidualnych. Oferujemy montaż klimatyzacji oraz wentylacji w dobrej cenie. Chętnie służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiedniego urządzenia. Zawsze dbamy o staranne przygotowanie oferty i przekazanie wszelkich szczegółów techniczno-eksploatacyjnych. KRIS-WENT to także profesjonalny serwis klimatyzacji i wentylacji. Naprawa rekuperatorów również wchodzi w zakres naszych usług.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta KRIS-WENT, zachęcamy do kontaktu. Swoje usługi kierujemy zarówno do mieszkańców Katowic, Sosnowca, Bytomia i innych miast w woj. śląskim, jak i Krakowa oraz okolic.