Kontakt 579 609 609

Jak montaż to tylko przez profesjonalistów.

Wycena montażu klimatyzacji

Montaż klimatyzacji: 

Montaż klimatyzacji nie jest najtańszą usługą. W jej koszt poza samą pracą pracownika wchodzą także inne czynniki, takie jak chociażby: przygotowanie montażu, materiały montażowe, zużycie specjalistycznych narzędzi, podłączenie instalacji elektrycznej, zamontowanie pomiędzy jednostkami instalacji freonowej, wytworzenie próżni, montaż grawitacyjnego odprowadzania skroplin, sprawdzenie poprawności działania i szczelności instalacji chłodniczej. Do tego mogą dojść koszty związane z architekturą budynku, w którym urządzenia są montowane, np. kucie ścian, ponadstandardowe przewierty i wywierty, dodatkowa pompka skroplin itd.


Klient jak wiadomo, zawsze dąży do tego, aby wydać jak najmniej. W Internecie znaleźć można wiele porad, jak samemu zamontować klimę. Są jednak sytuacje, gdy oszczędność może się okazać pozorna. Tak jest właśnie przy montażu klimatyzatorów. Żaden poradnik nie podpowie bowiem, iż będą do tego potrzebne fachowe narzędzia stanowiące spory wydatek. Nie weźmie też pod uwagę faktu, że wpuszczany w instalację czynnik chłodniczy jest substancją kontrolowaną i używanie go regulują odpowiednie przepisy. W wielu przypadkach wymagane jest Świadectwo kwalifikacji czyli dokument, potrzebny przy montowaniu, serwisowaniu i oczyszczaniu klimatyzacji. Ponadto w ”dobrych radach” możemy nie spotkać się z faktem, iż nawet w przypadku, gdy urządzenie zostało zakupione legalnie, producent nie obejmie go gwarancją, jeżeli montaż nie zostanie przeprowadzony przez osoby posiadające stosowne uprawnienia. Zlecając wycenę montażu klimatyzatorów warto zwrócić się zatem do renomowanej firmy, która zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.


Jeżeli jednak staliśmy się posiadaczami urządzenia i chcielibyśmy, aby ktoś, kto zna się na fachu jedynie je zamontował, musimy się liczyć z wyższym kosztem niż w przypadku zakupu urządzenia z montażem. Ma na to wpływ kilka czynników:

  1. Stawka VAT. Usługa montażu wraz z dostarczeniem urządzeń może zostać objęta obniżoną stawką podatku vat, na czym klient wyraźnie zyskuje
  2. Koszt materiałów, dojazdów i pracy wzrasta, jeżeli klient zamawia samą usługę (np. zleceniobiorca musi zapewnić dodatkowy osprzęt, jeżeli nie ma go zapewnionego u dostawcy klimatyzatora)
  3. Gwarancja - kupując klimatyzator wraz z montażem klient otrzymuje na całość gwarancję, tj. zarówno na urządzenie, jak i sam montaż, u tego samego sprzedawcy. W przypadku awarii właściciel nie musi się martwić tym, czy winę za niesprawne działanie ponosi monter, czy jest to wada urządzenia. Jeżeli natomiast firma montująca klimatyzator bierze odpowiedzialność za usługę montażu, ponosi także ryzyko. Niewiadomego pochodzenia sprzęt może bowiem posiadać usterki. Natomiast trzeba je będzie zdiagnozować i potwierdzić bądź wykluczyć przyczyny techniczne lub błędy ludzkie.

Wszystkie powyższe czynniki powodują, iż koszt samej usługi zamontowania klimatyzacji będzie wyższy, niż w przypadku zamówienia w jednej firmie urządzeń z montażem. Pozorne oszczędności mogą okazać się bardzo odczuwalne w finansowych skutkach, gdy klimatyzator nie objęty gwarancją będzie wymagał naprawy. Koszt części i dodatkowa usługa naprawy mogą przewyższyć początkowe oszczędności.


Firma Kris-Went pecjalizuje się w doborze, wycenie, dostawie oraz montażu urządzeń klimatyzacyjnych. Dzięki dużemu doświadczeniu możemy zaproponować swoim klientom kompleksowe usługi, obejmując je wieloletnią gwarancją. Ponadto jako renomowany dystrybutor wielu wiodących marek mamy możliwość zaoferowania atrakcyjnych rabatów dla swoich klientów, dzięki czemu nie tracąc pewności, czasu i zaangażowania mogą oszczędzić spore kwoty.

Wrzystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy w zakresie montażu, serwisu oraz napraw klimatyzatorów na terenie miast Warszawy, Piaseczna, Otwocka, LEgionowa, Zabrza, Katowic, Sosnowca, Bytomia, Chorzowa, Dabrowy Górniczej, Będzina itp.

Zakres naszych usług

  • Montaż klimatyzacji
  • Serwis klimatyzacji
  • Naprawa klimatyzacji
  • Sprzedaż klimatyzacji
  • Montaż wentylacji
  • Serwis central wentylacyjnych

Montaż klimatyzacji oraz wentylacji – KRIS-WENT: Bytom, Chorzów, Kraków i nie tylko

Klimatyzacja to obecnie nieodłączne wyposażenie każdego biura, galerii handlowej oraz wszelkich innych miejsc użyteczności publicznej. Pozwala na ochłodzenie pomieszczenia, gdy za oknem panują naprawdę wysokie temperatury. Firma KRIS-WENT z siedzibą w Katowicach oferuje montaż klimatyzacji i wentylacji na terenie woj. śląskiego oraz okolic. Pracujemy w takich miastach jak m.in. Bytom, Gliwice, Jaworzno, Chorzów, czy Kraków. Stawiamy na nowoczesne urządzenia – proponujemy klimatyzatory oraz centrale wentylacyjne zarówno do mniejszych, jak i większych przestrzeni. Zajmujemy się także rekuperacją. Nasze realizacje znajdziesz w sklepach, aptekach, restauracjach, firmach oraz domach nie tylko w Katowicach, ale również w Sosnowcu, Krakowie, Opolu i Częstochowie.

Profesjonalny serwis klimatyzacji i wentylacji

Obsługujemy zarówno Klientów komercyjnych, jak i indywidualnych. Oferujemy montaż klimatyzacji oraz wentylacji w dobrej cenie. Chętnie służymy fachowym doradztwem w doborze odpowiedniego urządzenia. Zawsze dbamy o staranne przygotowanie oferty i przekazanie wszelkich szczegółów techniczno-eksploatacyjnych. KRIS-WENT to także profesjonalny serwis klimatyzacji i wentylacji. Naprawa rekuperatorów również wchodzi w zakres naszych usług.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta KRIS-WENT, zachęcamy do kontaktu. Swoje usługi kierujemy zarówno do mieszkańców Katowic, Sosnowca, Bytomia i innych miast w woj. śląskim, jak i Krakowa oraz okolic.